Press "Enter" to skip to content

Mini Airwolf

admin 0

Kupiłem jako drugi śmigłowiec, do zabawy w mieszkaniu (cena 89 zł). Airwolf wzorowany jest na śmigłowcu z serialu z lat 80″ o takiej samej nazwie.

Zabawka lata dosyć stabilnie – jak większość z tym układem śmigieł czyli przeciwbieżne rotory główne i tylne śmigiełko wychylające model przód tył. Nadaje się do latania w pokoju a na pewno nie nadaje się do latania na zewnątrz – jest bardzo wrażliwa na podmuchy.

Mój zestaw przedstawiam na zdjęciu poza modelem i nadajnikiem w pudełku był jeszcze zestaw zamienny, śmigło tylne, popychacze, głowiczka i śrubokręt, który przyda się do włożenia baterii gdyż tylny panel jest przykręcany. Na zdjęciu widoczny jest kabel ładowania który można schować w kieszonce z przodu nadajnika.

 

Ładowany jest przez kabelek podpinany bezpośrednio z aparatury do modelu – aparatura zasilana paluszkami, sterowanie na podczerwień. Podwozie jest dosyć delikatne – z plastiku i po którymś twardszym lądowaniu jedno kółko mi się ułamało, dlatego do dalszych lotów wyposażyłem model w „skarpetki” z EPP (można zrobić np ze styropianu).
Czołówka z filmu Airwolf, polecam również z uwagi na świetny temat muzyczny:

Śmigłowiec jest zbudowany na bazie Bell 222 wg mnie jest to śmigłowiec o najładniejszej linii kadłuba jaki widziałem 🙂
Od zawsze chciałem zrobić jego wersję zdalnie sterowaną, być może kiedyś mi się jeszcze uda.
np taki na T-Rex 600:

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.