Press "Enter" to skip to content

Nighthawk Pro 280 – podwozie

Maciek 0

Kolejne modyfikacje Nighthawk Pro 280 – podwozie. W wersji ARF podwozie stanowią 4 dystanse przykręcane na ramionach, zakończone plastikowymi wkrętkami. Po paru lądowaniach jedną z zaślepek już zgubiłem, było to o tyle irytujące, ze przy postawieniu modelu na równej powierzchni huśtał się. Stwierdziłem więc, że trzeba to zlikwidować. Odkręcenie było dosyć kłopotliwe bo trzeba było przyłożyć konkretną siłę aby śruby puściły, zwłaszcza ze z drugiej strony była okrągła rurka, która trochę się w szczypcach kręciła. 

Dla zabezpieczenia przy lądowaniu do brzucha modelu postanowiłem przymocować warstwę 1cm pianki EPP , przykleiłem to klejem na gorąco. Nie zauważyłem dużej różnicy w wadze jest to zaledwie pare gram, na korzyść modyfikacji.

Nowe „podwozie” sprawuje się bardzo dobrze, przeżyło już parę lądowań w stylu nieco gorszym od kapitana Wrony – na brzuchu. Jedyny efekt uboczny, to jest taki, że model przy mocniejszym przyziemieniu robi flipa i ląduje na plecach, przez co urazu doznała moja koniczynka – antena. Dlatego gorąco polecam zrobić mod antenki z obudową np z pingponga, albo odrazu zmienić ją na grzybkową. Taką też zamówiłem, myślę że pokażę przy następnym poście.

20160529_003603

20160529_003615

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.