Press "Enter" to skip to content

Nighthawk 280 Pro i beeper

Maciek 1

Z uwagi że udało mi się znaleźć trochę czasu postanowiłem sprawdzić beeper w moim wyścigowym dronie Nighthawk 280 Pro.

Akurat posiadałem beeper z kompletu arduino zakupionego jakiś czas temu. Jest to dokładnie taki buzzer jaki można dostać za 1,20zł w botlandzie: http://botland.com.pl/buzzery-generatory-dzwieku/786-buzzer-z-generatorem-5v-12mm.html

A prezentuje się tak:

Nighthawk 280 pro beeper

Instalacja:

buzzer

Czyli z kompletu dostarczonego wraz z modelem bierzemy kabelki pomarańczowy z czerwonym i z jednej strony mamy wtyczunię a z drugiej standardowe wsuwki na goldpiny, które idealnie pasują do końcówek beepera do arduino 5V. Krótsza nóżka to minus a dłuższa to plus. (jest opisane na beeperze). Gniazdo znajduje się po tej samej stronie co złącze USB. U mnie kable poprowadziłem pomiędzy dolną a środkową płytką a sam beeper przymocowałem na taśmie dwustronnej. Myślę że można to jakoś lepiej rozwiązać na razie nie miałem ciekawszego pomysłu.

Uprzedzam – beeper nie zmieści się pomiędzy te dwie warstwy, tam jest jakieś 10,5mm przestrzeni a beeper ma prawie 12mm średnicy. Jest natomiast opcja umieścić go tam gdzie są wydrążone otwory  ale chyba należało by wtedy najpierw rozkręcić Nighthawk’a.

Od razu można sprawdzić podłączenie wystarczy podłączyć baterię a beeper od razu ożyje i da o sobie znać.

Konfiguracja:

Jeśli chcemy jedynie mieć beeper włączany np w przypadku zagubienia modelu w trawie, nie powinniśmy mieć zaznaczonego checkboksa z Enable Battery voltage monitoring – żeby to działało prawidłowo trzeba podpiąć dodatkowe kabelki do modelu.

W ustawieniach zakładki Mode Selection należy sprawdzić nasz wolny kanał np AUX2 i tam zaznaczyć na dowolnie przez nas ustalonej pozycji włączanie beepera. Można go zarówno ustawić dla LOW jak i MED jak i HIGH.

Wciskamy SAVE, kontroler się zrestartuje.

Jeśli mamy włączoną baterię już przy startowaniu beeper będzie odgrywał famfary. Może to być nieco denerwujące. Dlatego podpięcie tylko przez goldpiny jest wygodne bo można beeper szybko odłączyć do biurkowych konfiguracji.

Test buzzera:

 

 

  1. Dobry pomysł z tym beeperem. Mój Nihthawk rozwalił się po miesiącu latania (radzę uważać i nie przesadzać z wysokością – spadł i się mocno rozleciał). Polecam z czasem kupić sobie lepszą zabawkę u, której można zaprogramować lot na znacznie dłuższy czas. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.