Press "Enter" to skip to content

Nano quadcopter CX-10 i Hubsan QH

Maciek 0

Gdy na zewnątrz plucha, zimno albo wiatr za mocno dmucha pozostaje zostać w domu. Nie oznacza to że należy przestać latać! I właśnie tu z pomocą przychodzą świetne wynlazki jak nano koptery. Posiadam obecnie w swoim hangarze dwa: (podróbę) Hubsana Q4 o nazwie QH Lian Sheng (100zł + przesyłka na alledrogo) oraz (chyba ten staje się kultowy) Cheerson CX-10 (~70zł na banggood).

Gdzie kupić? Na allegro albo na http://banggood.com

Oba mini quadcoptery mają rozstaw mniej więcej 4x4cm, więc są naprawdę malutkie. Na pierwszy rzut oka aparatury widać są bardzo podobne, małe, nieporęczne, ale można się przyzwyczaić. Opakowanie QH jest dużo przyjemniejsze do transportu, Cheerson dostarczony jest w przezroczystym opakowaniu z elastyczniejszej pleksi. Oczywiście w każdym pudełku znajdziemy, mini kopter, nadajnik, ładowarkę pod USB i instrukcję obsługi. Oba działają na częstotliwości 2.4Ghz, nie ma problemu z zakłóceniami.

Czas ładowania to niecałe 30 minut ( 3.7V 100mah), i potem jakieś 5 minut latania. QH wydaje się dużo szybszy od CX-10, bez ochraniaczy na śmigła jednak jest bardziej podatny na uszkodzenie, musiałem już lutować na nim ścieżkę przy jednym silniku gdyż uległa przełamaniu od strony wewnętrznej. Połamałem także jakieś 2 śmigła i musiałem zamówić komplet nowych.

CX-10 dzięki zamówionym dodatkowo ochraniaczom na śmigła jest dużo bezpieczniejszy, wydaj się także nieco wolniejszy, ale to może być tylko związane z wybranym trybem lotu, których w obu modelach jest 3 i włącza się wciskając lewą gałkę wtedy słychać 1 piknięcie, 2, lub 3 i każdy z nich to nieco różny tryb latania gdzie przy 3 modele są dużo bardziej wrażliwe na ruchy gałkami.
DSC02322x

Oczywiście oba modele mają zaprogramowane opcje „flip” wystarczy wcisnąć gałkę prawą (lot przód-tył-prawo-lewo Mode 2) i szybkim ruchem np w lewo wtedy model zrobi flipa w lewą stronę, analogicznie do przodu to w przód do tyły to w tył i prawo to w prawo (zgodnie ze wskazówkami zegara)

Oba modele są dobrze oświetlone (HQ nieco lepiej), i można nimi latać nawet w ciemnym pokoju, łatwo złapiemy orientację dzięki czerwonym diodom z tyłu i niebieskim z przodu. Są to świetne zabawki na długie zimowe wieczory. Polecam oczywiście Cheersona koniecznie z ochraniaczami na śmigła, bezpieczniej dla otoczenia i dla śmigieł.

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.