Press "Enter" to skip to content

NightHawk Pro 280

Maciek 1

Witam
Chciałem się dzisiaj podzielić wrażeniami z paru lotów modelem małego quadcoptera o nazwie NightHawk Pro 280, wersja ARTF. Bardzo łatwo pod taką nazwą znaleźć go chociażby na youtubie czy w sklepie abc-rc (tam go nabyłem) , dlatego nie będę robił outboxingu.


Nadmienię że model jest prawie w całości złożony, jedynie musiałem dołożyć swój odbiornik, dokręcić antenkę do FPV (profilaktycznie aby w razie włączenia nie spalić nadajnika video – ale domyślnie jest on wyłączony). Oparty o kontroler Skylight 32, oprogramowanie Baseflight z konfiguratorem pod przeglądarkę Chrome.
Z odbiornikiem i baterią oraz tacką na dodatkową kamerę rejestrującą waga wyszła 630gram (bez śmigieł).

Mój pomysł na umieszczenie odbiornika – spektrum AR6200 z satelitką dla pełnego zasięgu pod kątem 90º
NightHawk Pro 280

Wrażenia: z uwagi na swój ciężar, generalnie solidnie wykonany, gruby sztywny carbon, nieco ostry na kantach. Płyta główna od dołu z wypustkami elementów przewlekanych takich jak przełączniki, wtyczki – musiałem to klejem na ciepło nieco zapaćkać bo ostre to i niebezpieczne (być może lepiej to potraktować pilnikiem?). Wszystkie fabryczne przewody w otulinach.
Dokumentacja w miarę czytelna, wiadomo co zainstalować i jak podłączyć.

Montaż tacki na kamerę: tacka, 4 gumki wciśnięcie ich w luźny element poszło sprawnie, do samego modelu już nie tak łatwo, pomocny przy tym był kawałek przewodu.
Rozwiązanie: Przewlec pętelkę przez dziurkę zahaczyć grzybka od gumeczki i przeciągnąć przez dziurkę używając mięśni kciukowych.

Problemy:
Uzbrojenie silników, mimo wymaganych kalibracji (acc,mag, ESC z konfiguratora) silniki nie startowały, dopiero ustawienie gazu w nadajniku tak aby w konfiguratorze minimum było na 1097 rozwiązało problem (znaleziony sposób w internecie).
FPV – nadajnik 32Ch nie bardzo chce współpracować z odbiornikiem BOSCAM RC805 (8ch) bodajże tylko na jednym kanale (5 w odbiorniku, ustawienie dla 1 kanału w nadajniku FR (1) band A) cokolwiek łapał obraz – podejrzewam problem z antenami, po otrzymaniu kompletu od KKcpra będe testować.
Poza tym, tylko ten montaż tacki i płyta PCB z wypustkami.

Relacja bez oblotu się nie liczy więc tu daję filmik:
(Modelem latałem bez najmniejszych zmian w PID’ach fabrycznych, lipol 3s)

 

Podsumowując. Z uwagi że nie jestem jakimś wybitnym wyjadaczem w lotach, uważam że model jest wyjątkowo stabilny i prosty w pilotażu.
Na razie, nie montowałem silników jako pochylone, najpierw muszę się pouczyć latać w aktualnej konfiguracji.

Plany do modyfikacji:
dodanie buzzera/piszczałka z informacją o słabym zasilaniu (chociaż od tego mam czujnik prądu wpinany w złącze balansera)
przede wszystkim testy z FPV,
i … zobaczymy.

  1. Łukasz Łukasz

    Witam. Właśnie zakupiłem NightHawka. Będę próbował go uruchomić, czekam na aparaturę Turnigy 9x. To moja pierwsza tak profesjonalna 250- tka. Latałem już wcześniej na qadrocopterach . Będę wdzięczny za pomoc przy jego uruchomieniu. Czekam na kolejne relacje . Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.