Press "Enter" to skip to content

Batwing

admin 0

Moim ulubionym filmem od zawsze jest Batman Tima Burtona z 1989 roku, wg mnie najbardziej realistyczny z wszystkich serii. W tym też filmie główny bohater używa swojej machiny latającej – Batwinga, która ulega całkowitemu rozbiciu w finałowej scenie. Od zawsze zastanawiałem się czy samolot w takim kształcie mógłby istnieć. Stwierdzam, że właściwie czemu nie? Kształt jest bardzo aerodynamiczny, posiada dużą powierzchnie nośną i wszystkie typowe dla samolotu elementy jak wloty powietrza, wyloty, usterzenie pionowe i stabilizatory dolne i hamulce aerodynamiczne. Nie dopatrzyłem się tylko lotek czy elementów klap ale przy odrobinie wyobraźni bez problemu da się te elementy wyszczególnić.

W internecie już dawno widziałem filmy z skrzydłami w kształcie znaku Batmana. Co jest najlepszym dowodem, że taki model będzie latać. Jednym z fajniej zrobionych modeli jest ten na filmie:

Model ma układ usterzenia bardzo przypominający ten z filmu jednak do oryginalnego kształtu jeszcze mu daleko.
Najlepszym jaki widziałem modelem jest model zbudowany przez ludzi z RC Universe:
By76379
Model wygląda imponująco, szkoda że nie jestem w stanie znaleźć żadnego filmu z jego lotem i startem. Zachwycony tym widokiem postanowiłem ze chcę jak najdokładniej odwzorować oryginalny model. Zacząłem rozrysowywać plany z dostępnych w internecie obrazków, takich jak:


Mój plan to:

 1. Kadłub ze styropianu, balsy i/lub EPP
 2. Skrzydła EPP, wzmacniane listewkami drewnianymi lub węglowymi
 3. Kokpit wytłaczany
 4. Napęd tunelowy EDF 65mm
 5. Bateria Li-PoL 1800-2200mAh
 6. Odbiornik 6 kanałowy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.