Press "Enter" to skip to content

Przydatne narzędzia

admin 1

W pracy modelarza jak i MacGivera :] niezbędne jest posiadanie przynajmniej kilku podstawowych narzędzi czyli taśmy klejącej i noża
Przy budowaniu depronowego modelu niezbędne mi też były szczypce do cięcia drutu i prętów z włókna węglowego, takie mini kombinerki i kleszczyki można kupić niedrogo w castoramie.

Do lutowania i czasami do drążenia w styropianie czy EPP przydaje się oczywiście najzwyklejsza lutownica z grotem miedzianym (warto dokupić dodatkowe groty od razu z cyną). Do przewodów oczywiście używamy rurek termokurczliwych, do obkurczania których przyda się mini palnik gazowy.

Palnik
Do cięcia polecam kupić nożyczki, ostry nóż z wymiennymi ostrzami, lub skalpel chirurgiczny – jest dużo lepszy do cięcia EPP niż zwykły nóż. Obowiązkowo do zabawy z nożami należy zaopatrzyć się w matę do cięcia – ja kupiłem taką zieloną w Empiku na dziale z przyborami technicznymi.

  1. nie wyobrażam sobie składania modli bez narzędzi olfa, mat do cięcia oraz lutownicy, kilka fajnych narzędzi modelarskich można nabyć w sklep Hobby-Model

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.